Kavanoz Boyama, Desenli Kavanozlar, Kavanoz Boyama Teknikleri ve CraftSüheyla'nın Atölyesi | Söz ve Nişan Tepsileri, Gelin Çiçekleri

Bize Ulaşın: 0535 881 42 37


SİTEMİZDEN DUYURULAR

nişan tepsisi söz tepsisi gelin çiçeği
Kavanoz Boyama

Kavanoz Boyama

Kavanoz boyama tekniklerimizle artık sade kavanozlara son. Birbirinden güzel ve neşeli desenli kavanozlarımız evinizde sergilemekten vazgeçemeyeceğiniz ev aksesuarlarınızdan biri olacaktır. Cupcake desenli kavanozlarımızı cupcake kavanozları galerisinden görüntüleyebilirsiniz.

El boyama kavanoz nasıl yapılır?

Son günlerde hobi işleri ile uğraşan kişikerin ilgisini çeken cam kavanozları boyama renklendirme ve desen verme çalışması hakkında site ziyaretçilerimize bu işe yıllarını vermiş gerçekten gönül vererek ve sevgi ile yapan biri olarak sizlere kavanoz boyamanın tekniği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle kullanılan malzemelerden başlayalım Paşabahçe’nin Kitchen kavanoları, Enamel cam boyası, dekor hamuru, dekupaj kağıdı,kurdele.

Malzemeleri temin ettikten sonra gelelim kavanozları nasıl boyamaya başlayacağımıza isterseniz fırça kullanarak da boyayabilirsiniz. Bunun dışında ponpon adı verilen ucu sünger ahşap saplı aparatıda kullanabilirsiniz. Eğer seçmiş olduğunuz teknik ponpon süngerle boyamak ise süngeri kullanırken kavanoza süngeri vurarak yavaş darbelerle boyarsanız işin sonucunda çıkan alt dokunun fırçadan çok farklı ve daha güzel bir görüntü verdiğini göreceksiniz fakat takdir sizin hangi şekilde boyamak isterseniz seçimi siz yapacaksınız sonuçta iki şekilde de boyamak mümkün.  İlk katı bitirdikten sonra en az iki saat kurumasını beklemekte fayda var diğer katların daha düzgün ve kolay yapılmasını istiyorsanız bu konuya özen göstermeniz gerekiyor.  Kavanozların ilk katı kuruduktan sonra ikinci ve üçüncü katı vurabilirsiniz üç kat yeterli olacaktır. Boya işlemi tamamlandıktan sonra süsleme işlemine geçelim. İnternet üzerinden veya elinizde mevcut olan dekupaj kağıtlarını dikkatlice keserek kavanozlara uygun hale getirmemiz gerekiyor kesilen bu desenleri dekupaj tutkalı yardımı ile kavanozların üzerine yapıştırabilirsiniz. Boyut vermek isterseniz dekor hamuru kullanmanız gerekiyor. Kesilen desenlerin altına hamurları yapıştırıp resimlere boyut verebilirsiniz boyutları daha yakın ve daha canlı görmek isterseniz iki veya üç kat hamur kullanarak kabartabilirsiniz. Daha sonra resimierin altına uygulanan hamurları da dekupaj tutkalı yardımıyla kavanozlara yapıştırabilirsiniz.  Kuruduktan sonra sadece resimlerin üzerine koruyucu olması için bir iki kat cila sürebilirsiniz. Son olarak desenlere uygun kurdele seçimi kalıyor desenlere ve renklere uygun kurdele seçimini yaptıktan sonra kavanozlarınız mutfaklarınızın en güzel yerinde kullanılmaya ve sergilenmeye hazır çok şık ve kullanışlı aksesuarlar haline gelmiş olucaktır.


Copyright © 2013 Süheyla'nın Atölyesi
Her Hakkı Saklıdır.
böcek ilaçlama istanbul böcek ilaçlama